İstanbul Carpet - Turkish handmade carpet, kilim, rug, bedspreads, bags..

İSTANBUL CARPET

Ticaret hayatına Kapalıçarşıda bir aile işletmesi olarak 1970 yılında başlayan firmamız 1997 yılında halı sektörünün kalbi sayılan Nuruosmaniye, Kapalıçarşı ve Sultanhmet üçgeninde sırasıyla el dokuması halı ve kilim imalatı, toptan halı ticareti ve onarımına başlamış olup 16 yıllık tecrübesi ile 2012 yılından itibaren İSTANBUL CARPET markası ile perakende piyasasına girmiştir.

Beğeninize sunduğumuz özel   klasik halı,   modern halılar,   kilim ,   örtü ve minder  çeşitlerimizi mağazamız haricinde evlerinizde de görme imkanına sahipsiniz. Bize ulaşıp randevu almanız yeterli olacaktır. Ayrıca eski el halılarınızı alıp yenisi ile değiştirme yapabiliyor, bakıma ihtiyacı olan halı ve kilimlerinizi deneyimli ustalarımızla restore edebiliyoruz. İletişim için Lütfen TIKLAYINIZ

turkish handmade kilim, rug

KİLİM


Eski Osmanlı evlerinde ve yörük çadırlarında çok kullanılan sedir, divan veya yerlere serilen renkli ve nakışlı, yün dokuma kilimlerimiz.
patchwork carpet,turkish handmade carpet, rug

MODERN

El dokuma yün, pamuk gibi geleneksel halıların, elden geçirilmesi ile ortaya çıkan özel patchwork, vintage halılarımız.
handmade turkish carpet, istanbul carpets, rug

KLASİK
Saf yün, ipek, pamuk veya bunların karışımı ipliklerle örülen, tamamı el emeği, göz nuru özel  klasik halı koleksiyonumuz.
suzani, ikat, pillow, handmade bedspreads

ÖRTÜ VE MİNDER

Tamamı el işlemesi, ipekten veya pamuk-ipek karışımından oluşan yatak örtüsü, masa örtüsü, kaftan ve minder çeşitlerimiz.

El dokuması halı, kilim, örtü ve minder çesitleri...                      info@istanbulcarpet.com


Copyright © www.istanbulcarpet.com      facebook.com/istanbulcarpet      instagram.com/istanbulcarpet